Par autortiesībām un mākslīgo intelektu
Starptautiskā autoru un komponistu biedrību konfederācija (CISAC) 20. jūlijā nākusi klajā ar atklātu vēstuli pasaules valstu valdībām, kurā pieprasīts ievērot autoru tiesības visās jomās, kur līdzdalīgs mākslīgais intelekts. Vēstules mērķis ir pievērst uzmanību jomai, kur, pēc visa spriežot, ir nepieciešamas izmaiņas likumos.

Tieši kultūras sektors un radošās industrijas ir viena no jomām, ko šīs tehnoloģijas jau skar vistiešāk: mākslīgā intelekta programmu datubāze “barojas” no tīmeklī pieejamā materiāla, t.sk., tekstiem, attēliem, audio un videoierakstiem. Ne viss, kas pieejams tīmeklī, ir neaizsargāts.
Autoru organizācijas uzskata, ka te jāuzrauga un jāregulē licencēšanas kārtība, turklāt mākslīgā intelekta programmu operatoriem jāuzņemas atbildība par autoru darbu likumīgu izmantošanu, jānodrošina gan darbu izmantojuma uzskaite, gan autoru personiskās tiesības, t.i., lai izmantotajam darbam vai darba daļai nāk līdzi autora vārds vai, ja autortiesību termiņš vēl nav beidzies, būtu sakārtotas attiecības ar tiesību īpašniekiem.
AKKA/LAA ir CISAC biedre kopš 1996.gada.