Autoriem par vizuālo darbu tālākpārdošanu

Pēc vizuālās mākslas oriģināldarba pirmās atsavināšanas (pirmās pārdošanas reizes) nākamajās reizēs, kad oriģināldarbs tiek publiski pārdots tālāk (izsolē, ar mākslas darbu galerijas, mākslas salona, veikala, interneta veikala, izsoļu nama vai tamlīdzīgu uzņēmumu starpniecību), autoram ir tiesības par to saņemt atlīdzību likumā noteiktā apmērā. 

Vizuālā oriģināldarba (gleznas, zīmējuma, gravīras, litogrāfijas, fotogrāfijas, skulptūras, gobelēna u.tml.) autors visu mūžu un viņa mantinieki 70 gadus pēc autora nāves saglabā tiesības saņemt atlīdzību par katru nākamo darba pārdošanas reizi – tālākpārdošanu jeb droit de suite

 

Autori vai viņu mantinieki, kuri nav noslēguši līgumu ar AKKA/LAA, var pieprasīt šo atlīdzību, ierodoties AKKA/LAA birojā ar personu apliecinošu dokumentu (vai notāra apstiprinātu mantojuma apliecību). 

 

Autoriem, kuri ir noslēguši līgumu ar AKKA/LAA, nav jāiesniedz papildu dokumenti vai jāslēdz papildu vienošanās. Viņiem šo atlīdzību AKKA/LAA iekasē un izmaksā saskaņā ar sadales noteikumiem.

 

Vizuālās mākslas pārdevējiem ir pienākums iesniegt biedrībai atskaites par pārdotajiem darbiem, savukārt AKKA/LAA aprēķina atlīdzību un izmaksā to autoriem vai viņu mantiniekiem.