Mēs izmantojam sīkdatnes, lai vietnes lietojumu darītu ērtāku un drošāku. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu "sapratu", jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Vairāk informācijas šeit: sīkdatņu izmantošanas politika vietnē akka-laa.lv.

Sapratu

Ko lemj padome

21.oktobra sēdē AKKA/LAA padome apstiprināja jaunu tarifu multimediāliem pasākumiem ar ieejas maksu – salīdzinoši jaunajam starpžanru darbu izmantojumam neatbilda neviens no iepriekš spēkā esošajiem publiskā izpildījuma tarifiem. Jaunais izmantojums pielīdzināts koncertiem, kuros publiski izpilda muzikālos, literāros un horeogrāfiskos darbus: autoratlīdzība tiks iekasēta 6% apmērā no ieejas maksas bruto ieņēmumiem par muzikālu, literāru un horeogrāfisku darbu izmantojumu publiskā izpildījumā vai 3% apmērā no ieejas maksas bruto ieņēmumiem par muzikālu, literāru un horeogrāfisku darbu izmantojumu publiskā izpildījumā, ja vairāk nekā 60% no uzveduma (izrādes) kopgaruma veido neaizsargāti darbi.

Līdz ar to papildināti tarifi, kas attiecas uz muzikālo, literāro un horeogrāfisko darbu izmantojumu pasākumos, noteikta arī minimālā licences līgumā noteiktā maksa (17,07 EUR) par horeogrāfisko darbu reproducēšanu. Izmaiņas stājās spēkā 26.oktobrī.

 

Padome arī lēma par starpniecības procentu AKKA/LAA un SUISA Digital kopīgajam darbam – muzikālo darbu licencēšanai interneta vietnēs, AKKA/LAA pārstāvēto autoru izmantoto darbu uzskaitei un datu apstrādei sadales vajadzībām – tas nedrīkstēs pārsniegt 24%.

 

 

Visi jaunumi