Mēs izmantojam sīkdatnes, lai vietnes lietojumu darītu ērtāku un drošāku. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu "sapratu", jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Vairāk informācijas šeit: sīkdatņu izmantošanas politika vietnē akka-laa.lv.

Sapratu

Nesēja atlīdzība

Autortiesību likums liedz lietot aizsargātus autordarbus bez autora atļaujas. 

Taču darbu kopēšanas gadījumā lietotājam nav iespējas noskaidrot katra autora viedokli. Lai pasargātu gan darbu autorus, gan to lietotājus, likums ierobežo tiesību īpašnieku tiesības pašiem atļaut vai aizliegt kopēšanu un noteikt pašiem vēlamo atlīdzību, savukārt lietotājam piešķir tiesības kopēt darbus personīgai lietošanai, neprasot atļauju, bet samaksājot valsts noteiktu nelielu atlīdzību (MK noteikumi nr.321).

 

Nesēja atlīdzības sadale:

 

  • par audioierakstiem paredzētajiem nesējiem un iekārtām:

 

40% – autoriem (AKKA/LAA) ,

30% – izpildītājiem, ko pārstāv LaIPA (Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība),

30% – fonogrammu producentiem (LaIPA).

 

  • par videoierakstiem paredzētajiem tukšajiem nesējiem un iekārtām atlīdzība dalāma trīs vienādās daļās:

 

33,33% – autoriem (AKKA/LAA),

33,33% – izpildītājiem, ko pārstāv LaPAA (Latvijas Profesionālo aktieru apvienība),

33,33% – filmu producentiem, ko pārstāv LKA (Latvijas Kinoproducentu asociācija).

 

Nesēju atlīdzību  Latvijas un ārvalstu muzikālo un literāro darbu autoriem sadala un izmaksā saskaņā ar mūzikas ierakstu mehāniskās reproducēšanas atskaitēm, raidorganizāciju iesniegtajām muzikālo un literāro darbu izpildījuma programmām; vizuālo, audiovizuālo, muzikālo, literāro, dramatisko un horeogrāfisko darbu autoriem saskaņā ar Latvijas Kinematogrāfistu savienības un Latvijas Televīzijas atskaitēm par darbu reproducēšanu un televīzijas programmām. 

 

Neskaidrību gadījumā lūdzam sazināties ar AKKA/LAA e-pastā info@akka-laa.lv vai zvanīt: 67506131.