Mēs izmantojam sīkdatnes, lai vietnes lietojumu darītu ērtāku un drošāku. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu "sapratu", jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Vairāk informācijas šeit: sīkdatņu izmantošanas politika vietnē akka-laa.lv.

Sapratu

Ko spriež padome

22.aprīļa sēdē AKKA/LAA padome pieņēma grozījumus tarifos, kas attiecas uz tiešsaistē/tiešraidē rīkotiem pasākumiem. Līdz šim rīkotājam bija nepieciešamas vairākas licences, ja pasākumā bez mūzikas tiek izmantoti arī literāri vai horeogrāfiski darbi, bet kopš 26.aprīļa šāds izmantojums pielīdzināts pasākumiem, kas pirms COVID-19 pandēmijas tika rīkoti klātienē, un pietiks ar vienu licenci, tarifu apmēram paliekot nemainīgam.

Tāpat AKKA/LAA padome nolēma par 2020.gadu iekasēto datu nesēju atlīdzību dalīt saskaņā ar esošajiem sadales noteikumiem un kārtību, kādā sadalāma DNA par 2021.gadu, vēl apsvērt, iespējams, rīkojot jaunu pētījumu par aizsargātu autordarbu kopēšanas paradumiem.

 

Padome arī lēma 23.aprīlī izsludināt šogad otro Autora stipendijas konkursu ar pieteikšanās termiņu līdz 24.maijam. Par stipendiju piešķiršanu tiks lemts 3.jūnija sēdē. 

 

AKKA/LAA rindas papildinājuši trīs jauni biedri, un biedrības prezidents Kārlis Kazāks padomi informēja gan par jau notikušajiem un vēl plānotajiem semināriem autoru izglītošanas jomā, gan par nepieciešamību intelektuālā īpašuma aizsardzības jautājumus obligātā kārtā iekļaut valsts izglītību programmu saturā.

Visi jaunumi