Mēs izmantojam sīkdatnes, lai vietnes lietojumu darītu ērtāku un drošāku. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu "sapratu", jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Vairāk informācijas šeit: sīkdatņu izmantošanas politika vietnē akka-laa.lv.

Sapratu

Noslēgt līgumu

Autors, kura darbs (vismaz viens) ir publicēts, izziņots vai publiski izpildīts mehāniskajā ierakstā, var slēgt pilnvarojuma līgumu ar AKKA/LAA par savu mantisko tiesību pārvaldījumu. Ar to autors nodod biedrībai savas izņēmuma tiesības.

Izņēmuma tiesības ir autora ekskluzīvās tiesības lemt, kas darbu izmantos publiski, tulkos, pārveidos, aranžēs vai citādi pārstrādās, importēs darba kopijas vai varēs darba oriģinālu vai kopijas publiski iznomāt vai patapināt, un iekasēt atlīdzību par atļauju izmantot darbu un par darba izmantošanu. Izņēmuma tiesības autors var īstenot pats vai atļaut izmantot kādam citam – parasti autortiesību organizācijai.

 

Pēc līguma noslēgšanas biedrība AKKA/LAA rīkojas autora vārdā un interesēs kā autora oficiāls pārstāvis.

 

Autoram, slēdzot līgumu, ir tiesības izvēlēties, kurus no darbu veidiem nodot AKKA/LAA pārstāvniecībā, kurus paturēt savā rīcībā, kas nozīmē, ka to izmantošanu pārvaldīs un atlīdzību iekasēs autors pats.

 

Autora līgumu var noslēgt AKKA/LAA birojā, līdzi ņemot pasi vai personas identifikācijas karti.

 

Jautājumu un neskaidrību gadījumā lūdzam sazināties ar AKKA/LAA e-pastā info@akka-laa.lv vai zvanīt Autoru daļai: 67506426 vai 26116669.