Autorskolas projekta noslēguma pasākums

Eiropas Savienības Intelektuālā īpašuma biroja (EUIPO) finansiāli atbalsītais projekts ir noslēdzies, taču ikviens interesents arī turpmāk varēs Autorskolā gūt zināšanas par intelektuālā īpašuma aizsardzību.

Kopš pavasara Autorskolas semināros par autortiesību un blakustiesību tematiku piedalījušies vairāk nekā 730 pedagogi, bērni un jaunieši no visas Latvijas. Semināros pieredzē dalījās projekta partneri – eksperti no Kultūras ministrijas, Latvijas Izpildītāju un producentu apvienības (LaIPA) un Autortiesību un komunicēšanās konsultāciju aģentūras/Latvijas Autoru apvienības (AKKA/LAA). 

 

“Pedagogi, kuri piedalījušies Autorskolas semināros, īpaši atzinīgi vērtēja iespēju gūt atziņas tieši no nozares profesionāļiem. Nav noslēpums, ka, gatavojoties mācību stundām, skolotāji izmanto daudzveidīgu materiālu klāstu ar neskaitāmu autoru darbiem. Pašiem pedagogiem semināros bija būtiski uzzināt, kā pasargāt sevi un arī autorus no neapzinātiem pārkāpumiem,” stāsta AKKA/LAA padomes prezidents un mūziķis Kārlis Kazāks.

 

Autorskolas projekta noslēguma pasākums 8.septembrī Nacionālajā mākslu vidusskolā interesentus pulcēja gan klātienē, gan tiešsaistē.

 

Tika apbalvoti Autorskolas radošo darbu konkursa uzvarētāji, un projekta partneri piedāvāja atskatīties uz šim Autorskolā paveikto. Pasākuma ierakstu var noskatīties KM YouTube kanālā.

Visi jaunumi