Mēs izmantojam sīkdatnes, lai vietnes lietojumu darītu ērtāku un drošāku. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu "sapratu", jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Vairāk informācijas šeit: sīkdatņu izmantošanas politika vietnē akka-laa.lv.

Sapratu

Autoru solidaritāte

Pienāk ziņas no AKKA/LAA māsu organizācijām civilizētajā pasaulē, kas seko līdzi visam, kas notiek Ukrainā.

 

https://twitter.com/hashtag/westandwithukraine

 

Starptautiskā autoru un komponistu biedrību konfederācija CISAC aicina mūs vienoties. 9.martā CISAC valde atbalstīja ieceri nodibināt solidaritātes fondu Ukrainas bēgļu un Ukrainas autoru atbalstam. 

 

Eiropas autoru un komponistu biedrību apvienība GESAC:

 

“Ukrainai, Eiropas Savienības pierobežas valstij, kur brīvība, demokrātija un miers ir ierasta lieta, uzbrūk, tā tiek brutāli iekarota. /../ Pilnībā solidarizējamies ar Ukrainas tautu, Krievijas armijas iebrukums ir netaisnīgs.”

7.un 8.martā Anžē (Angers) Francijas prezidentūras vadībā notika neformālā Eiropas Savienības (ES) kultūras un par audiovizuālajiem jautājumiem atbildīgo ministru sanāksme, kurā ministri pieņēmuši kopīgu deklarāciju, paužot atbalstu Ukrainas iedzīvotājiem, māksliniekiem, kultūras darbiniekiem, žurnālistiem un medijiem, kuri cīnās par savu brīvību, suverenitāti un neatkarību. 

 

Eiropas vizuālo mākslu autoru jumta organizācija EVA izplatījusi paziņojumu #WeStandWithUkraine: “Sakām karam – nē,” nosodot uzbrukumu cilvēktiesībām, demokrātijai un brīvībai.

 

Čehijas Republikas OSA (mūzikas, dziesmu tekstu autoru un izdevēju apvienība): “Čehi ļoti labi saprot, kas notiek Ukrainā, kurā pusē meklējams ļaunums, kurš ir atbildīgs par agresiju, viņi jūt līdzi un solidarizējas ar Ukrainas tautu, un palīdz, kā spēj.”

 

Eiropas filmu autoru tiesību kolektīvā pārvaldījuma organizāciju apvienība SAA solidarizējas ar Ukrainas tautu un tās radošo kopienu, iestājoties par mieru un kategoriski nosodot Krievijas rīcību. “Šajos laikos, kas ir tik bīstami ne vien Ukrainas ļaudīm, bet arī tiem cilvēkiem, kas pret konfliktu iebilst Krievijā, ir sevišķi svarīgi aizstāvēt autoru un radošās izpausmes brīvību.”

 

AMRA (Amerikas muzikālo darbu autoru tiesību pārstāvju asociācija): “Nosodām Krievijas iebrukumu Ukrainā un aicinām panākt miermīlīgu risinājumu, cik drīz vien iespējams. ASV valdības sankciju dēļ AMRA pagaidām aptur līgumu ar RAO, kas pārstāv Krievijas mūzikas autoru tiesības.”

 

Polijas autoru biedrība ZAiKS: esam iedarbinājuši interneta vietni, kur iespējams ziedot Ukrainas autoriem. Visu informāciju par “Creators for Ukraine” meklējam vietnē www.creatorsforukraine.org.

 

Portugāles Autoru biedrības SPA mūziķi laiduši klajā Ukrainai veltītu dziesmu Azul e Amarelo. O Destino” (“Zils un dzeltens. Liktenis”).

Autori: José Jorge Letria un Carlos Mendes, izpildītāji - Amélia Muge, António Manuel Ribeiro, Carlos Mendes, Mafalda Veiga, Paulo de Carvalho, Rita Redshoes, Tozé Brito, Vitorino Salomé un Viviane.

 

Atlīdzība par dziesmas izmantojumu nonāk īpašā Ukrainas atbalsta fondā.

 

 

 

AKKA/LAA ir CISAC  biedre kopš 1996.gada un GESAC biedre kopš 2005.gada.

 

 

Ziņa, visticamāk, tiks papildināta.

 

Visi jaunumi