Mēs izmantojam sīkdatnes, lai vietnes lietojumu darītu ērtāku un drošāku. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu "sapratu", jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Vairāk informācijas šeit: sīkdatņu izmantošanas politika vietnē akka-laa.lv.

Sapratu

Kultūra=Eiropas atjaunotne

Eiropas autoru un komponistu biedrību apvienība GESAC  sociālajos tīklos sāk kampaņu “Eiropas atjaunotne caur kultūru” (“Rebuilding Europe With Culture”, #RebuildingEurope). Tās mērķis ir stiprināt pārliecību par kultūras būtisko lomu Eiropas atdzimšanā pēc COVID-19 pandēmijas un sekot līdzi dalībvalstu iecerēm un politikai kultūras nozares atkopšanas procesā.

Šobrīd ir spēkā jautājums, vai kultūrai atradīsies pienācīga vieta ES atkopšanās finanšu plānā, kas tiktāl ir paveikts, lai palīdzētu atgūties kultūras un radošo industriju jomai un nodrošinātu tās darbības ilgtspēju? Pirms pandēmijas šī joma bija Eiropas Savienības ekonomikas smagsvars, kas nodrošināja 4,4% ES IKP un 7,6 miljonus darbavietu, t.i., 8,4 reizes vairāk nekā telekomunikāciju industrija. Pandēmijas laikā nozares ieņēmumi sarukuši par aptuveni trešdaļu.Kampaņu atbalsta vairākas kultūras organizācijas, Eiropas parlamentārieši un komisāri, autori un arī politiķi no dažādām dalībvalstīm ­– atbalstītāju viedokļi ir kampaņas būtiska daļa.

 

8.decembrī gaidāma kampaņas atklāšana tiešraidē no Eiropas Komisijas mītnes Briselē, dalībnieku vidū būs elektroniskās mūzikas pionieris Žans Mišels Žārs, EP prezidents Deivids Sasoli, eirokomisāre Marija Gabriela un daudzi citi ietekmīgi runātāji. Kampaņa turpināsies ar augošu sparu, jo sevišķi 2022.gadā, Francijas prezidentūras laikā.

 

Kampaņā aicinātas iesaistīties dalībvalstu kultūras organizācijas, autori, iedzīvotāji un politiķi, tās norisei iespējams sekot sociālajos tīklos (#RebuildingEurope,@authorsocieties) un interneta vietnē www.rebuilding-europe.eu/what-now.

 

AKKA/LAA ir GESAC dalīborganizācija kopš 2005.gada.

Visi jaunumi