Mēs izmantojam sīkdatnes, lai vietnes lietojumu darītu ērtāku un drošāku. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu "sapratu", jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Vairāk informācijas šeit: sīkdatņu izmantošanas politika vietnē akka-laa.lv.

Sapratu

ES atklāta jauna publiski pieejama datubāze

Portāls, kur pieejamas ziņas par aizsargātiem autordarbiem, kas neatrodas komerciālajā apritē, izveidots Eiropas Savienības Intelektuālā īpašuma biroja (EUIPO) paspārnē. Tas palīdzēs kultūras mantojuma iestādēm gadījumos, kad tās šādus darbus vēlas digitalizēt un darīt tos pieejamus sabiedrībai arī ārpus savas valsts robežām, taču autortiesību kolektīvā pārvaldījuma organizācijai nav ziņu par tiesību īpašniekiem un tā licenci izsniegt nevar.

Portālā atrodamas ziņas par to, kā kultūras mantojuma iestādes var izmantot komerciālajā apritē neiekļautus darbus, tāpat atgādina, ka tām ziņas par šādiem darbiem portālā jāiesniedz vismaz 6 mēnešus pirms darba izmantošanas. To, kādā kārtībā darbam tiek piešķirts šāds īpašais statuss, katra dalībvalsts nosaka pati. 6 mēnešu termiņš noteikts tādēļ, lai ar šo informāciju varētu iepazīties iespējamie tiesību īpašnieki, un turpat atrodama instrukcija, kā rīkoties, lai savas tiesības pieteiktu.

 

Komerciālajā apritē neiekļauto darbu portāls ir publiski pieejams, tā saturu iecerēts nodrošināt visās ES oficiālajās valodās. Arī autortiesību kolektīvā pārvaldījuma organizācijas varēs ierakstus veikt, rediģēt un dzēst, savukārt tiesību īpašnieki – ziņot par kļūdām, pieprasīt informāciju u.tml.

Visi jaunumi