Make an agreement

Autors, kura darbs (vismaz viens) ir publiskots, var slēgt pilnvarojuma līgumu ar AKKA/LAA par savu mantisko tiesību pārvaldību. Ar to autors nodod biedrībai savas izņēmuma tiesības.

Izņēmuma tiesības ir autora ekskluzīvās tiesības lemt, kas darbu izmantos publiski, pārveidos vai citādi pārstrādās, vai varēs darba oriģinālu vai kopijas publiski iznomāt vai patapināt, saņemt atlīdzību par atļauju izmantot darbu un par darba izmantošanu. Izņēmuma tiesības autors var īstenot pats vai atļaut izmantot kādam citam – parasti autortiesību organizācijai.

 

Pēc līguma noslēgšanas biedrība AKKA/LAA saskaņā ar šo līgumu rīkojas autora vārdā un interesēs kā autora oficiāls pārstāvis.

 

Autoram, slēdzot līgumu, ir tiesības izvēlēties, kurus no darba veidiem nodot AKKA/LAA pārstāvniecībā, kurus paturēt pašam savā rīcībā, kas nozīmē, ka to izmantošanu pārraudzīs un atlīdzību iekasēs autors pats.

 

Autora līgumu var noslēgt AKKA/LAA birojā, līdzi ņemot pasi vai personas identifikācijas karti.

 

Jautājumu un neskaidrību gadījumā lūdzam sazināties ar AKKA/LAA e-pastā info@akka-laa.lv vai zvanīt Autoru daļai: 67506426 vai 26116669.