Mēs izmantojam sīkdatnes, lai vietnes lietojumu darītu ērtāku un drošāku. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu "sapratu", jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Vairāk informācijas šeit: sīkdatņu izmantošanas politika vietnē akka-laa.lv.

Sapratu

Ko spriež padome

Biedrības AKKA/LAA padome 19.novembra attālinātajā sēdē apstiprināja izmaiņas muzikālo darbu sadales noteikumos, optimizējot muzikālo darbu žanru tabulu un papildinot sadaļu par darbu aranžējumiem. Svarīgākais – aranžējumu kā patstāvīgu darbu datubāzē var reģistrēt tikai tad, ja saņemta oriģināldarbu autoru rakstiska atļauja, tostarp noslēgta vienošanās par atlīdzības procentuālo sadalījumu.  

Biedrības padome apsprieda šobrīd sasāpējušu jautājumu risināšanu – izmaiņas autoratlīdzības nodokļu režīmā un mobilo tālruņu iekļaušanu tukšo datu nesēju sarakstā. Noskaidroti Autortiesību bezgalības balvas 2020 laureāti, vēl gaidāma rezultātu izziņošana.

 

Tāpat padome plāno stiprināt sadarbību ar Latvijas Izpildītāju un producentu asociāciju (LaIPA) un dibināt darba grupu, lai kopā ar pieaicinātiem ekspertiem apzinātu iespējas, ko autoriem piedāvā interneta vide.

Visi jaunumi