Mēs izmantojam sīkdatnes, lai vietnes lietojumu darītu ērtāku un drošāku. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu "sapratu", jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Vairāk informācijas šeit: sīkdatņu izmantošanas politika vietnē akka-laa.lv.

Sapratu

CISAC pētījums

28.oktobrī Starptautiskā autoru un komponistu biedrību konfederācija CISAC publicēja pētījumu “COVID-19: krīze, izturība, atkopšanās”. Prognozēts, ka 2020.gadā par mūzikas, filmu, vizuālo, dramatisko un literāro darbu izmantošanu iekasētā autoratlīdzība būs sarukusi par 3,5 miljardiem eiro. CISAC pētījumā ņemta vērā pandēmijas ietekme, autoru organizāciju centieni un atbalsts, kas bijis nepieciešams no valsts puses, turklāt paredzams, ka krīzes sekas būs ilglaicīgas, t.i., liks par sevi manīt vismaz vēl nākamgad.

Publisko pasākumu ierobežošanas un aizliegšanas dēļ visvairāk cietuši mūziķi: šajā jomā darbu izmantojums tradicionāli ir bijis vislielākais, un pārcelšanās uz interneta vidi zaudējumus īsti nekompensē.

 

Ņemot vērā Latvijas valsts budžetā paredzēto autoratlīdzību režīma reformu, būtu vērts padomāt, vai pie mums ir īstais brīdis mainīt nodokļu režīmu tiem, kas strādā Latvijas kultūras labā apstākļos, kad Eiropā un pasaulē radošo ļaužu darbs jau tā ir ierobežots.

 

CISAC pārstāv 120 valstu 232 autoru organizācijas, ieskaitot AKKA/LAA, t.i., vairāk nekā 4 miljonus mūzikas, literatūras, filmu, teātra un vizuālās mākslas autoru visā pasaulē.

Visi jaunumi