Mēs izmantojam sīkdatnes, lai vietnes lietojumu darītu ērtāku un drošāku. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu "sapratu", jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Vairāk informācijas šeit: sīkdatņu izmantošanas politika vietnē akka-laa.lv.

Sapratu

Ievēlēts AKKA/LAA prezidents

14.oktobrī noslēdzās līdzšinējās padomes 3 gadu pilnvaru termiņš. 15.oktobra sēdē 27.augusta kopsapulcē ievēlētā padome no sava vidus izraudzījās AKKA/LAA prezidentu – ar balsu vairākumu par AKKA/LAA padomes prezidentu ievēlēts komponists un dziesminieks Kārlis Kazāks, kas uzskata, ka nepieciešams turpināt un aktivizēt darbu autoru biedrības tēla spodrināšanā gan pašu autoru, gan autordarbu izmantotāju vidū.

Jaunā padome AKKA/LAA rindās uzņēma 2 jaunus biedrus un apstiprināja izmaiņas vairākos tarifos. Kopš pavasara radies pastiprināts pieprasījums pēc licences koncertu pirmreizējai fiksācijai ierakstā, tāpat pēc nošu izdevumu publicēšanas. Apstiprinātie tarifi stāsies spēkā šā gada 19.oktobrī.

 

Par vienu no svarīgākajiem uzdevumiem padome uzskata autoru darba tiešsaistes izmantojuma licencēšanu. Šobrīd norit AKKA/LAA sarunas ar starptautisku kompāniju MINT, kas varētu palīdzēt pārraudzīt latviešu autoru darbu izmantojumu daudz lielākā daļā pasaules teritorijas nekā līdz šim. Tā ir laba ziņa, lai gan aizvien svarīgs ir straumējumu skaits un uz apjomīgu atlīdzību te cerēt grūti.

 

Autori joprojām interesējas par to, kā rīkoties ar saviem darbiem internetā. Atgādinām, ka skaidrojums pieejams AKKA/LAA interneta vietnes sadaļā “Mūzika internetā”.  

Visi jaunumi