Mēs izmantojam sīkdatnes, lai vietnes lietojumu darītu ērtāku un drošāku. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu "sapratu", jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Vairāk informācijas šeit: sīkdatņu izmantošanas politika vietnē akka-laa.lv.

Sapratu

Uzlabota muzikālo darbu datubāze

24.septembrī Starptautiskā autoru un komponistu biedrību konfederācija CISAC iedarbināja muzikālo darbu identifikācijas datubāzes ISWC jaunu un uzlabotu versiju. Tā ir pieejama visām māsu organizācijām, kas strādā ar autoru darbu kolektīvo pārvaldījumu, un palīdz biedrībām un mūzikas izdevniecībām dalīties ar daudzos miljonos vienību lēšamu informāciju par darbiem, kas cirkulē internetā.

 

Kas būs labāk?

  • informācija būs precīzāka, darbiem kodus piešķirs centralizēti, lai mazinātu datu pārklāšanos un neprecizitāti;
  • datu apstrāde notiks veicīgāk, kodi būs pieejami visiem, kas darbojas nozarē;
  • datu apstrāde būs efektīvāka, autori saņems vairāk atlīdzības, jo datu apstrādes izmaksas samazinās, ietaupot laiku un resursus.

 

 

CISAC  ģenerāldirektors Gadi Orons: “Brīdī, kad autoriem atlīdzība par darbu izmantojumu internetā ir svarīgāka nekā jebkad, mēs iedarbinām uzlabotu ISWC sistēmu, kas ļaus daudz labāk identificēt muzikālos darbus un licencēt to izmantojumu. Jaunā sistēma visām iesaistītajām pusēm ietaupīs laiku un izmaksas un, kas vissvarīgāk, palīdzēs autoriem tikt pie lielākas atlīdzības. Šobrīd mēs cieši sadarbojamies ar visiem, kas strādā mūzikas nozarē, lai būtu droši, ka uzlabotā sistēma lieti noder visiem, kas strādā mūzikas tirgū.”

 

Starptautiskā autoru un komponistu biedrību konfederācija CISAC pārstāv vairāk nekā 4 miljonus autorus visā pasaulē, konfederācijā strādā organizācijas no 121 valsts, tai skaitā AKKA/LAA, kas ir CISAC  biedre kopš 1996.gada.

 

 

Visi jaunumi