Mēs izmantojam sīkdatnes, lai vietnes lietojumu darītu ērtāku un drošāku. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu "sapratu", jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Vairāk informācijas šeit: sīkdatņu izmantošanas politika vietnē akka-laa.lv.

Sapratu

Par autoratlīdzību

Nākamā gada valsts budžeta apspriešanā tika iekļauts arī Finanšu ministrijas priekšlikums likvidēt līdzšinējo autoratlīdzību režīmu. Tas nāca pēkšņi, un 2.septembrī valdība vienojās jautājumu atlikt, līdz jautājums būs apspriests, jo iepriekš nekādu sarunu ar problēmas skartajām nozarēm nav bijis.

 

No vienas puses, ir svarīgi, lai visi nodokļu maksātāji būtu sociāli aizsargāti – saņemtu pienācīgu pensiju, slimības un citus pabalstus.

 

No otras puses, jau labu laiku par autoratlīdzības saņēmējiem dažādās darba vietās masveidā tiek padarīti darbinieki, kas Autortiesību likuma izpratnē nav radījuši nekādu autortiesību aizsargātu darbu, – grāmatveži, žūrijas locekļi u.c. Līdz ar to ar pārsteigumu uzzinām, ka mūsu valstī ir gandrīz 40 tūkstoši autoru, lai gan autoru mantisko tiesību kolektīvā pārvaldījuma organizācijā, autoru biedrībā AKKA/LAA, pieteikušies tie, kuri patiešām radījuši reālus, dažādi izmantotus autoru darbus – apmēram seši ar pusi tūkstoši, ieskaitot autoru mantiniekus. Problēma, protams, meklējama nekorektos darba līgumos, ne autoros, kuriem pienākas autoratlīdzība.

 

Visi jaunumi