Mēs izmantojam sīkdatnes, lai vietnes lietojumu darītu ērtāku un drošāku. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu "sapratu", jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Vairāk informācijas šeit: sīkdatņu izmantošanas politika vietnē akka-laa.lv.

Sapratu

Izcilības sūta aicinājumu Eiropas līderiem

14.jūlijā virkne plaši pazīstamu Eiropas autoru nākuši klajā ar atklātu vēstuli ES parlamentāriešiem un valdības ierēdņiem, norādot uz postošo krīzi, kādā kultūras un jaunrades jomu iegrūdusi COVID-19 pandēmija. Viņi aicina Eiropas līderus būt drosmīgiem, ņemt vērā līdzšinējos solījumus un palielināt investīcijas jaunrades un mākslas nozarēs. Svarīgākais – Eiropā kultūras joma ir ne vien trešais lielākais darba devējs, kas nozīmē krīzes ekonomiskās sekas tālu ārpus vienas nozares robežām, bet arī auglīgā augsne, kas eiropiešus baro un vieno tagad un vienos vēl nākamajās paaudzēs.

 

17.un 18.jūlijā Briselē gaidāma Eiropas līderu tikšanās, kur dienaskārtības galvenie jautājumi būs ES ekonomikas atveseļošanas pasākumi un tiem paredzētais budžets.

 

2018.gada maijā Eiropas Komisijas (EK) priekšlikumā programmai “Radošā Eiropa” bija paredzēts palielināt finansējumu no 1,4 līdz 1,8 mljrd. eiro. Šā gada maijā, kad krīze kultūras sektorā plosījās pilnā sparā un Eiropas Parlaments (EP) bija gatavs šo summu dubultot, EK sākotnējo piedāvājumu samazināja līdz 1,5 mljrd. eiro, turklāt nepaskaidrojot, tieši kādiem atbalsta mehānismiem finansējums tiktu novirzīts.

 

Nozare augstu novērtē balsis, kas par labu kultūras atbalstam izskanējušas ES varas gaiteņos, taču šobrīd no ES institūcijām un dalībvalstīm sagaida konkrētu rīcību, kas palīdzētu šo mērķi sasniegt.

 

Starp tiem, kas ar savu parakstu atbalstījuši aicinājumu, ir dziedātāja Bjorka, elektroniskās mūzikas celmlauzis Žans Mišels Žārs, kinorežisore Agneška Holande, konceptuālās mākslas pārstāvis Daniels Birēns, performances māksliniece Marina Abramoviča, grupas “ABBA” pārstāvis Benijs Andersons un daudzi citi.

Visi jaunumi