Mēs izmantojam sīkdatnes, lai vietnes lietojumu darītu ērtāku un drošāku. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu "sapratu", jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Vairāk informācijas šeit: sīkdatņu izmantošanas politika vietnē akka-laa.lv.

Sapratu

Ko lemj padome

21.maija attālinātajā sēdē, klātesot arī KM Autortiesību nodaļas pārstāvjiem, AKKA/LAA padome lēma par aktuālajām izmaiņām literāro, dramatisko un vizuālo darbu tarifos. COVID-19 pandēmijas izraisītās ārkārtējās situācijas apstākļos parādījušies jauni darbu izmantojuma veidi – īpaši interneta vidē. Par lietderīgu padome atzina principu, ka literāra teksta vai lugas lasījuma ievietošana internetā ir terminējama līdz 1 gadam, nevis trim, kā bijis iepriekš, un autoratlīdzības tarifam jābūt atkarīgam no laika perioda, kurā darbs darīts pieejams sabiedrībai. Ja darbs tiek ievietots tiešsaistē ilgāk nekā 1 gadu vai skatījumu skaits pārsniedz 1000, izmantotājam jāņem jauna licence, te būs spēkā minimālā atlīdzība par 1 literāra darba ievietošanu tiešsaistē – 17 EUR – un minūtes tarifs.

Vizuālo darbu izmantojuma tarifi ir optimizējami, pārskatot tos darbu izmantojuma veidus, kas vairs nav pieprasīti (piemēram, darbu reproducēšanu uz piemiņas pastmarkām un diapozitīvos), toties arī vizuālie darbi arvien plašāk iekaro internetu caur tiešsaistes lekcijām, virtuālajām izstādēm, izglītojošiem materiāliem un mobilajām lietotnēm, ko labprāt izmanto muzeji, lai publiku informētu par savu piedāvājumu. Te tarifs būs piesaistīts lejupielāžu skaitam. Tarifu grozījumi stāsies spēkā 25.maijā.

 

Padome arī lēma akceptēt to, ka līgums, kas ar Latvijas Nacionālo bibliotēku š.g. martā tika noslēgts par bezmaksas piekļuvi periodikas un grāmatu portālam, tiek pagarināts līdz š.g. 1.septembrim, bet ne ilgāk kā līdz brīdim, kad tiek pilnībā atcelti bibliotēkām noteiktie ierobežojumi.

 

Ar padomes lēmumu tika piešķirtas 40 stipendijas  ārkārtas Autora stipendijas konkursā.

Visi jaunumi