Mēs izmantojam sīkdatnes, lai vietnes lietojumu darītu ērtāku un drošāku. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu "sapratu", jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Vairāk informācijas šeit: sīkdatņu izmantošanas politika vietnē akka-laa.lv.

Sapratu

Ko lemj padome

19.decembra sēdē padome izskatīja un apstiprināja AKKA/LAA plānoto ieņēmumu un izdevumu tāmi 2020.gadam. Tika apstiprinātas arī izmaiņas Publiskā patapinājuma izpētes nolikumā – turpmāk pieteikumus par iepriekšējā gadā izdotajām grāmatām no autoriem gaidīsim līdz 1.jūnijam.

Grozīti vairāki tarifi. Ar 2020.gada 1.janvāri tarifu par mūzikas izmantojumu teātra iestudējumos noteiks pēc principa – mūzikas % no izrādes kopapjoma, kā minimumu nosakot 0,1% un maksimumu 6% no biļešu bruto ieņēmumiem. Tarifs par muzikālu darbu vienreizēju reproducēšanu un publiskošanu, padarot tos pieejamus sabiedrībai, nav mainījies kopš 2015.gada. Runa ir par t.s. video on demand jeb pēc pieprasījuma. Tarifs tiek papildināts ar noteikumu par straumējuma reizēm ar minimālo mēneša autoratlīdzības maksājumu 25 EUR apmērā par straumējumiem skaitā līdz 5 000. 

 

Papildināts arī tarifs par muzikālu darbu izmantojumu elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos. Radio un TV autoratlīdzībās maksā % no reklāmas ieņēmumiem, taču ir tādi, kam maksājums ir neiedomājami niecīgs. Tas skaidrojams ar to, ka radiostacija nodibinājusi meitas uzņēmumus – citas juridiskas personas, caur ko administrē ieņēmumus no reklāmas, AKKA/LAA tos neuzrādot. Tarifa grozījumos noteikts, ka reklāmas ieņēmumi jāuzrāda arī autoru darbu izmantotāja meitas uzņēmumiem.

 

Padome izskatīja arī SIA “Tet” vēstuli – runa ir par Virszemes TV, kam 1,5% tarifs šķiet par augstu. Uzņēmums lūdz atskaitīt tehniskās izmaksas vai piemērot tarifu 1% apmērā. Padome vienojās neatbalstīt SIA “Tet” priekšlikumu, uzskatot, ka tas nav vērtējams kā taisnīgs autoratlīdzības apmēra noteikšanas veids, un nobalsoja par esošā regulējuma saglabāšanu.

Visi jaunumi