Mēs izmantojam sīkdatnes, lai vietnes lietojumu darītu ērtāku un drošāku. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu "sapratu", jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Vairāk informācijas šeit: sīkdatņu izmantošanas politika vietnē akka-laa.lv.

Sapratu

Nesēja atlīdzība jāmaksā arī mobilo ierīču ražotājiem un ievedējiem

Eiropas autoru un komponistu biedrību apvienība GESAC līdz ar vēl 11 autoru organizācijām 19.septembrī nāca klajā ar kopīgu aicinājumu ES likumdevējiem atbalstīt Eiropas intereses un stingri iestāties pret iekārtu ražotāju jaudīgajiem centieniem vājināt ES likumus, kas autoriem, izpildītājiem un ierakstu producentiem nosaka kompensāciju par tādu ierīču ražošanu un importu, kas nodrošina datu ierakstu funkciju.

T.s. nesēja atlīdzības sistēma gandrīz visās Eiropas valstīs radošo procesu balstījusi desmitiem gadu. Visvairāk mobilo ierīču2018.gadā Eiropā pārdevušas Apple, Huawei, LG, Samsung un Xiaomi. Neviena no tām nav Eiropas uzņēmums. Tirgus izpēte rāda, ka nesēja atlīdzības izmaksas neiespaido ierīču cenu. Lielbritānijā, kur nesēja atlīdzības princips nav iestrādāts likumā, tālrunis var būt dārgāks nekā Francijā, kur šī prakse ir sena un pārbaudīta. Ķīnas, Dienvidkorejas un ASV kompānijas, aizsedzoties ar saukli par “digitālo Eiropu”, no nesēja atlīdzības izmaksas grib atbrīvoties tikai ar vienu mērķi – pēc iespējas vairot savu peļņu, cenas saglabājot tajā pašā un vēl augstākā līmenī. Neko no tā neiegūs ne autori, ne patērētāji.

 

Mobilie tālruņi joprojām nav minēti arī Latvijas Republikas Ministru kabineta noteikumos nr.321, kur uzskaitītas reproducēšanai izmantojamās iekārtas.

Visi jaunumi