Mēs izmantojam sīkdatnes, lai vietnes lietojumu darītu ērtāku un drošāku. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu "sapratu", jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Vairāk informācijas šeit: sīkdatņu izmantošanas politika vietnē akka-laa.lv.

Sapratu

Vēsturiska autoru un Eiropas demokrātijas uzvara

Pēc trijus gadus ilgām diskusijām un par spīti masīvai, interneta tehnoloģiju gigantu virzītai dezinformācijas kampaņai, Eiropas Parlaments Strasbūras plenārsēdē šodien pieņēmis jauno Autortiesību direktīvu.

Eiropas autoru un komponistu biedrību apvienības GESAC prezidents Anderss Lasens (Anders Lassen) to sauc par Eiropas autoru nenovērtējamu uzvaru – tagad būs iespēja izmantot savas tiesības un saņemt taisnīgu atlīdzību no tādām platformām kā YouTube. Eiropā stāsies spēkā sabalansēts regulējums, kas digitālajai ekonomikai ļaus attīstīties roku rokā ar radošo sektoru.

GESAC  ģenerāldirektore Veronika Debrosa (Véronique Desbrosess) piebilst: vienlīdz svarīgi, ka ar šo balsojumu pilsoņiem tiek vēstīts – saujiņa milzu kompāniju, kas piekopj iebiedēšanas taktiku, nespēj manipulēt ar Eiropas lēmējvaru.

Visi jaunumi