Mēs izmantojam sīkdatnes, lai vietnes lietojumu darītu ērtāku un drošāku. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu "sapratu", jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Vairāk informācijas šeit: sīkdatņu izmantošanas politika vietnē akka-laa.lv.

Sapratu

Laiks uzlabot un pieņemt Autortiesību direktīvu

Pēc Eiropas autoru un komponistu biedrību apvienības GESAC iniciatīvas Eiropas Komisijai, Eiropas Padomei un Eiropas Parlamentam nosūtīta 28 autoru un tiesību īpašnieku organizāciju parakstīta atklāta vēstule.  

„Cienītie trīspusējo sarunu dalībnieki!

 

Mēs – organizācijas, kas pārstāv autorus, izpildītājus un visu radošo jomu darbiniekus, ziņu aģentūras, grāmatu, preses un mūzikas izdevējus, aicinām jūs uz konstruktīvu darbu, lai šonedēļ trīspusējās sarunās uzlabotu un pieņemtu direktīvu par autortiesībām vienotā digitālajā tirgū. /../

 

Pie Autortiesību direktīvas (AD) ir ilgi strādāts, lai Eiropas vienotajā digitālajā tirgū radītu vienlīdzīgus spēles noteikumus visām radošās darbības jomām, savukārt patērētājiem drošā vidē nodrošinātu vieglāku piekļuvi daudzveidīgākam saturam.

Bez AD autoriem izpaliks garantēta iespēja saņemt taisnīgu atlīdzību par darbu izmantojumu tiešsaistē un radošo jomu pārstāvjiem – ar likumu nodrošināta paļāvība uz darbu nākotnē. Ja AD tiks noraidīta, būs palaista garām vēsturiska izdevība, vājināta Eiropas kultūra un apliecināta Eiropas politiķu mazspēja. /../

 

Paļaujamies, ka pārdomāta politika un taisnīguma apziņa AD projekta izvērtēšanas procesā gūs virsroku un iznākums būs labvēlīgs Eiropas pilsoņiem, autoriem, vērtībām un kultūras daudzveidībai.”

Visi jaunumi