Mēs izmantojam sīkdatnes, lai vietnes lietojumu darītu ērtāku un drošāku. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu "sapratu", jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Vairāk informācijas šeit: sīkdatņu izmantošanas politika vietnē akka-laa.lv.

Sapratu

Ko runā padomē?

31.janvāra sēdē padome apstiprināja AKKA/LAA Kultūras un izglītības fonda līdzekļu izlietojumu 2018.gadā un 2019.gada ieņēmumu un izdevumu tāmi. Turpināsies tradīcija autoriem divreiz gadā piešķirt stipendijas – kopumā 50, meklēt Autora balvas īpašniekus un gada nogalē piešķirt Autortiesību bezgalības balvas.

Padome arī noklausījās pārskatu par interneta licencēšanu. Svarīgākie secinājumi – tikai 47% AKKA/LAA pārstāvēto mūzikas autoru biedrībai uzticējuši pārvaldīt darbu izmantojumu internetā (sk. arī ziņu AKKA/LAA mājaslapā), taču pamazām sakārtojas tehniskās lietas, t.i., korekts muzikālo darbu statuss starptautiskajā NMP datubāzē.

Balsojumā padome apstiprināja sinhronizētu autoratlīdzības procentuālo sadalījumu teksta autoram un tulkotājam: dzejas gadījumā 30/70, prozā – 50/50 un dramaturģijā – 40/60.

Visi jaunumi