Mēs izmantojam sīkdatnes, lai vietnes lietojumu darītu ērtāku un drošāku. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu "sapratu", jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Vairāk informācijas šeit: sīkdatņu izmantošanas politika vietnē akka-laa.lv.

Sapratu

Autor, pārskati līgumu!

Interneta vide arvien paplašinās, un arvien vairāk tur atrodami arī aizsargāti autordarbi. Nomaļus vērotājam var šķist, ka tie izlikti visai plašajai pasaulei par prieku – brīvi pieejami. Taču uz darba izmantojumu interneta vidē attiecas tie paši noteikumi, kas uz citiem izmantojuma veidiem. Arī te autoram pienākas atlīdzība par katru darba izmantojuma veidu un reizi, un izmantotājam pirms darba izmantošanas nepieciešama autora atļauja.

Vispirms, darbam jātiek digitalizētam, lai to internetā varētu darīt pieejamu, – tas nozīmē jau divus izmantojuma veidus. Ja rodas bažas par darba tālāko likteni, tam vienmēr iespējams līdzi dot informāciju – skaidru vēsti potenciālajam izmantotājam, lai tas var ar jums sazināties un pavaicāt pēc atļaujas. Ja augšuplādējat savu darbu pats, dodiet tam līdzi arī drošas ziņas par visiem citiem tā autoriem, ja tādi ir!

 

AKKA/LAA izsniedz licences dažādu autordarbu veidu izmantošanai internetā – pārskatiet savu līgumu un, ja tiesības pārvaldīt darbu izmantojumu internetā biedrībai vēl nav uzticētas, apsveriet iespēju līgumu papildināt!

 

Ar jautājumiem lūdzam vērsties AKKA/LAA Autoru daļā – autoriem@akka-laa.lv vai 67506426!

Visi jaunumi