Mēs izmantojam sīkdatnes, lai vietnes lietojumu darītu ērtāku un drošāku. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu "sapratu", jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Vairāk informācijas šeit: sīkdatņu izmantošanas politika vietnē akka-laa.lv.

Sapratu

Ko runā padomē?

19.decembra sēdē padome  lēma par AKKA/LAA plānotajiem ieņēmumiem un izdevumiem 2019.gadā. Apstiprinātais plāns paredz ne gluži tik lielus ieņēmumus kā šajā – Latvijas valsts simtās jubilejas un Dziesmusvētku gadā ar rekordlielu skaitu licencētu pasākumu.

Iekasētās un izmaksātās autoratlīdzības apjomu nelabvēlīgi iespaido prakse rīkot koncertus vai pasākumus bez licences, aizsargātu darbu izpildītājiem piekrītot saņemt tiešu, ar nodokļiem neapliktu atlīdzību un autorus bieži piemirstot. Svarīgs faktors ir ekonomiski aktīvu iedzīvotāju – kultūras patērētāju skaits vietējā tirgū.

 

 

Cita starpā padome iepazinās ar muzikālo darbu elektroniskā kataloga izstrādāto versiju: tuvākajā nākotnē interesentiem būs iespēja piekļūt AKKA/LAA muzikālo darbu datubāzei. Autori varēs pārbaudīt, cik precīzi reģistrēti viņu darbi, savukārt pasākumu rīkotājiem būs vieglāk aizpildīt programmas paziņojumus – līdz ar to paātrināsies atskaišu apstrāde, atlīdzības sadale un izmaksa. Piekļuve tiks nodrošināta caur saiti AKKA/LAA mājaslapā, un par to tiks ziņots atsevišķi.

 

Visi jaunumi