Mēs izmantojam sīkdatnes, lai vietnes lietojumu darītu ērtāku un drošāku. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu "sapratu", jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Vairāk informācijas šeit: sīkdatņu izmantošanas politika vietnē akka-laa.lv.

Sapratu

“Izgudrotājdarbība Latvijā 1918–1940”

Līdz 7.novembrim Rīdzenes ielā, tirdzniecības centra Galerija Centrs pirmajā stāvā, pirmo reizi 100 gadu laikā kopš Latvijas Republikas dibināšanas Patentu valdes veidotajā attēlu izstādē var apskatīt 20 vēsturiskus izgudrojumus, kas nesuši Latvijas vārdu pasaulē.

 

Izstādei izraudzīti tādi izgudrojumi kā Valtera Capa Fotogrāfisks aparāts, Johana Jansona izgudrotā Vēja turbīna, Edgara Georga Everta Glābšanas laiva zemūdenēm, Aleksandra Zariņa izgudrotais Lidaparāts-ornitopters un vēl citi.

Izstāde savas gaitas turpinās ceļodama. Tā būs apskatāma arī Latvijas augstskolās, zinātniskajās institūcijās un bibliotēkās. Sīkākas ziņas šeit

 

Pirmo reizi kopš Latvijas Republikas dibināšanas, sadarbojoties Patentu valdei un Latvijas Nacionālajam arhīvam, arī apzināti un digitalizēti Latvijas izgudrotāju patentu pieteikumi no pirmā pieteikuma pēc valsts neatkarības iegūšanas līdz 1940.gadam. Iegūtie dati apkopoti grāmatā “Patentu valde un izgudrotājdarbība Latvijā  1918–1940”.

Visi jaunumi