Mēs izmantojam sīkdatnes, lai vietnes lietojumu darītu ērtāku un drošāku. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu "sapratu", jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Vairāk informācijas šeit: sīkdatņu izmantošanas politika vietnē akka-laa.lv.

Sapratu

EP noraida Juridiskās un cilvēktiesību komisijas sagatavoto Autortiesību direktīvas projektu

Šodien Strasbūrā plenārsēdes balsojumā Eiropas Parlamenta vairākums ar nelielu pārsvaru lēma noraidīt ilgi gatavoto un apspriesto Direktīvu par autortiesībām vienotā digitālajā tirgū tās pašreizējā redakcijā un atgriezties pie šā jautājuma septembrī. Parlamentāriešu balsojums: 318 pret, 278 par, 31 atturējās. Eiropas autoru un komponistu biedrību apvienība (GESAC), kuras dalīborganizācija ir arī AKKA/LAA, to vērtē kā garām palaistu iespēju beidzot pielikt punktu ieilgušajai un netaisnīgajai vērtību pārdalei digitālajā tirgū. Eiropas autori cer, ka, balstoties uz faktiem un veselo saprātu, parlamentārieši tomēr spēs nonākt līdz pozitīvam lēmumam.

GESAC presidents Anderss Lasens (Anders Lassen) norāda, ka balsojums nekādā ziņā nav bijis ne par cenzūru, ne vārda brīvību, runa ir tikai par 21.gadsimtam atbilstošu autortiesību likumu, kas nodrošinātu autoriem taisnīgu atlīdzību par viņu darbu izmantojumu digitālajā telpā.

 

Svarīgi, ka direktīvas gaitām EP cieši seko līdzi autoru organizācijas visā pasaulē. Starptautiskajā autoru un komponistu biedrību konfederācijā (CISAC) apvienojušās 238 autoru organizācijas no 121 valsts. CISAC prezidents Žans Mišels Žārs pauž dziļu vilšanos par to, ka Eiropas parlaments ļāvies jaudīgam pretējās puses lobijam ar tā aplamajiem argumentiem un liedzis atbalstu autoru taisnīgajām prasībām, tomēr apliecina, ka cīņa tāpēc nav beigusies.

 

Visi jaunumi