Mēs izmantojam sīkdatnes, lai vietnes lietojumu darītu ērtāku un drošāku. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu "sapratu", jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Vairāk informācijas šeit: sīkdatņu izmantošanas politika vietnē akka-laa.lv.

Sapratu

Aizvadīta nozīmīga kopsapulce

14.oktobrī sanākusi atkārtoti, AKKA/LAA biedru kopsapulce apstiprināja grozījumus biedrības statūtos, ko nosaka š.g.maijā pieņemtais Autortiesību kolektīvā pārvaldījuma likums (AKPL; statūti vēl gaida LR Uzņēmumu reģistra akceptu).

 

Jaunais likums paredz izmaiņas kolektīvā pārvaldījuma organizāciju (KPO) struktūrā, un kopsapulce pārvēlēja organizācijas lēmējinstitūciju – autoru padomi, kam prezidents jāizvēl no sava vidus.  

Pēc kopsapulces balsojuma AKKA/LAA padomē ievēlēti 9 biedri: ­

  

no kreisās: Arvīds Mūrnieks, Valdis Muktupāvels, Kārlis Kazāks, Jānis Holšteins-Upmanis, Kārlis Lācis, Valdis Rūmnieks un Mārtiņš Brauns (Lauris Gundars un Ingus Ulmanis aizkadrā).

 

Jaunā AKKA/LAA padome par biedrības prezidentu vienbalsīgi ievēlējusi Valdi Muktupāvelu.

 

AKPL jaunus pienākumus nosaka arī KPO kopsapulcei – tā apstiprinājusi virkni vispārīgo noteikumu, kas regulē organizācijas darbu. Jaunums ir autoriem dota iespēja izsniegt licences savu darbu nekomerciālai izmantošanai, paralēli esot līgumattiecībās ar AKKA/LAA. Lai šāda licence būtu spēkā, tai jāatbilst kopsapulces apstiprinātiem noteikumiem.

 

 

Foto: Anita Sosnovska

Visi jaunumi