Mēs izmantojam sīkdatnes, lai vietnes lietojumu darītu ērtāku un drošāku. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu "sapratu", jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Vairāk informācijas šeit: sīkdatņu izmantošanas politika vietnē akka-laa.lv.

Sapratu

Augstākā tiesa spriež par labu autoriem

Stājies spēkā Augstākās tiesas 2015.gada decembra spriedums autoru biedrības AKKA/LAA lietā pret Latvijas Televīziju. Tiesa piesprieda par labu AKKA/LAA 637 836,89 eiro, tiesas izdevumus valsts nodevas nomaksai – 1865,40 eiro un ar lietas vešanu saistītos izdevumus advokāta palīdzības apmaksai 5030,05 eiro apmērā. Šo summu šodien valdība LTV piešķīrusi no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Daļēji apmierināta autoru biedrības prasība, piedzenot atlīdzību par laika posmu no 2005. līdz 2008.gadam, ar LTV vēl atliek vienoties par pārrēķinu laika posmā no 2009. līdz 2012.gadam, jo tiesas noteiktais autoratlīdzības procents attiecas arī uz laika posmu līdz 2012.gadam, par ko LTV šobrīd maksājusi atlīdzību tikai daļējā apmērā.

 

Atlīdzību sadalīs un izmaksās aizsargātu muzikālo darbu autoriem, kas strīdīgajos gados par darbu izmantojumu LTV saņēmuši nesamērīgi mazu atlīdzību, kas biedrībai nozīmē atkārtoti apstrādāt reiz jau apstrādātas atskaites.

Visi jaunumi