Mēs izmantojam sīkdatnes, lai vietnes lietojumu darītu ērtāku un drošāku. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu "sapratu", jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Vairāk informācijas šeit: sīkdatņu izmantošanas politika vietnē akka-laa.lv.

Sapratu

Japānas mākslinieki pieprasa tālākpārdošanas tiesības

22.februārī Tokijā pulcējās virkne ietekmīgāko Japānas vizuālās mākslas praktiķu un teorētiķu, lai paustu atbalstu tālākpārdošanas tiesību pārvaldības ieviešanai Japānas teritorijā. Japāna ir starp nu jau pavisam nedaudzām valstīm, kur mākslas tirgus ir apjomīgs un rosīgs, taču tālākpārdošanas tiesības joprojām netiek īstenotas. 

Tokijas konferenci, kas ir svarīgs solis ceļā uz tālākpārdošanas tiesību nozīmes izpratni visā pasaulē, palīdzēja rīkot Starptautiskā autoru un komponistu biedrību konfederācija (CISAC). Apvienības ģenerāldirektors Gadi Orons bilda, ka „tālākpārdošanas tiesībām ir likumīgs pamatojums, turklāt tās vizuālās mākslas tirgū ienes godīgumu, cieņu pret mākslasdarbu radītājiem, ekonomiskas priekšrocības un caurspīdību”.

 

Latvijā tālākpārdošanas tiesības ir spēkā no 2004.gada – vairāk skat. šeit

Visi jaunumi