Preses relīzes drukāt

28.05.2014

Horvātu autoru kampaņa sabiedrības izglītošanai

Horvātijas Komponistu biedrība sadarbībā ar vairākām citām horvātu autoru organizācijām valsts mērogā sākusi plašu kampaņu, kuras mērķis ir uzlabot sabiedrības izpratni par radošā darba vērtību un autortiesību nozīmīgumu. 
Akcijas patronāžu uzņēmies Horvātijas Valsts Intelektuālā īpašuma birojs, tai dots nosaukums „Autori veido pasauli par labāku vietu” un iesaistījušies daudzi slaveni autori no visdažādākajām literatūras un mākslas nozarēm – komponisti, mūziķi, rakstnieki, fotogrāfi, režisori, gleznotāji. Viņi savu darbu popularizē Horvātijas televīzijā un radio, interneta mājaslapā www.autori.hr, kā arī sociālajos tīklos: Facebook, Twitter, Google +.
Ikviens interesents var noskatīties šīs kampaņas īsfilmu divu minūšu garumā horvātu valodā ar subtitriem angliski, franciski un spāniski: https://www.youtube.com/watch?v=cwOaiGUkkDI

23.05.2014

Eiropadomē lemj par kultūras nozari

Eiropadomes sēdē 20.un 21.maijā ES pārstāvji pauda savu redzējumu par nepieciešamajiem darbiem attiecībā uz kultūras nozari Eiropā. Tikšanās gaitā Eiropadome pieņēma Itālijas delegācijas pārstāvju ieteikto darba programmu nākamajai prezidentūrai, kurā iekļautas sekojošas prioritātes: autortiesības, jaunā kultūras darbu plāna pieņemšana, kultūras daudzveidības sekmēšana, digitalizēšana, pieejas kultūrai pilnveidošana, kultūras tūrisma veicināšana.

Lasīt tālāk

09.05.2014

Spriedums e-bibliotēkas lietā

09.05.2014. Šodien Rīgas apgabaltiesa pasludināja spriedumu e-bibliotēkas lietā un atzina par vainīgiem pēc Krimināllikuma 148.panta 2.daļas E.Vanagu un L.Kalniņu, kā arī apmierināja cietušo pieteikumus par kaitējuma atlīdzināšanu. Par labu AKKA/LAA pārstāvētajiem autoriem piedzina ap 16 000 latu. Pilnais spriedums būs 2014.gada 23.maijā.

29.04.2014

AKKA/LAA ar Radio SWH noslēdz mierizlīgumu

29.04.2014. Šodien Augstākās tiesas Civillietu tiesu palāta apstiprināja izlīgumu starp biedrību AKKA/LAA un A/s „Radio SWH”, ar šo lēmumu izbeidzot vairākus gadus ilgušos tiesas procesus. Pēc izlīguma parakstīšanas Radio SWH ir lielākais komercradio Latvijā, kuram turpmāk būs likumīgas tiesības izmantot autoru muzikālos darbus.
Lasīt tālāk

23.04.2014

Pasniedz Autora balvas

Šodien, Pasaules Grāmatu un autortiesību dienā AKKA/LAA četriem autoriem pirmoreiz pasniedza Autora balvu. Par tās saņēmējiem kļuva tulkotāja Maima Grīnberga, horeogrāfe Olga Žitluhina, scenogrāfs Andris Freibergs, komponists Vilnis Šmīdbergs. Viņu radītie darbi guvuši citu autoru augstu novērtējumu. 

Balvas pasniegšana notika Autoru pusdienu laikā restorānā „Bibliotēka Nr.1”, kur laureātiem pasniedza koktēlnieka Jāņa Straupes un metālmākslinieka Arvīda Endziņa metālā veidoto skulptūru – laivu vai augošu mēnesi, kurā sākas vai beidzas kāpnes. Autora pusdienu laikā laureātu bankas konti tika papildināti arī ar 1111 eirām, kas paredzētas kā atbalsts viņu jauno darbu tapšanai. Autora balvas Latvijā šogad tika pasniegtas pirmo reizi, savukārt citās Eiropas valstīs, piemēram, Vācijā, šāda radošo cilvēku godināšana notiek jau ilgstoši. AKKA/LAA ar šo svinīgo norisi iedibina jaunu tradīciju, – godinot autoru veikumu, balvu plānots pasniegt reizi gadā. 

Prestižā apbalvojuma mērķis ir uzturēt Latvijas kultūras radītāju savstarpējās koleģiālās solidaritātes garu, atzīmēt autoru izcilus sasniegumus jebkurā darbu veidā un žanrā, stiprināt intelektuālā darba veicēju pašapziņu un pievērst uzmanību autoru organizācijai, kas nodrošina autoru mantisko tiesību īstenošanu Latvijā. Tas ir cildinājums autoriem, kuri ar savu darbu radoši iedvesmojuši citus autorus vai provocējuši ar savu novatorismu un profesionālismu. 

Autora balvu nodrošina AKKA/LAA Kultūras un izglītības fonds.

22.04.2014

Latvijā pirmoreiz pasniegs Autora balvas

22.04.2014. Pasaules Grāmatu un autortiesību dienā, 23.aprīlī, autoru biedrība AKKA/LAA pasniegs Autora balvas tulkotājai Maimai Grīnbergai, horeogrāfei Olgai Žitluhinai, scenogrāfam Andrim Freibergam un komponistam Vilnim Šmīdbergam.
Lasīt tālāk

16.04.2014

Nākamnedēļ - Autoru dienas!

16.04.2014. No 22. līdz 26.aprīlim biedrība AKKA/LAA organizē Autoru dienas, kas veltītas Pasaules Grāmatu un autortiesību dienai 23. aprīlī un Pasaules Intelektuālā īpašuma dienai 26. aprīlī.
Lasīt tālāk

15.04.2014

AKKA/LAA nostrādājusi jau 20 gadus

14.04.2014. Jau divdesmit pirmo gadu autoru biedrība “Autortiesību un komunicēšanās konsultāciju aģentūra/ Latvijas Autoru apvienība” (AKKA/LAA) Latvijā kolektīvi administrē autoru mantiskās tiesības.
 
Lasīt tālāk

04.04.2014

Panākta vienošanās par sadarbību starp raidorganizācijām un autortiesību īpašniekiem

04.04.2014. Šodien Eiropas sabiedriskās raidorganizācijas, komponisti, autori, mūzikas izdevēji un autortiesību kolektīvā pārvaldījuma organizācijas izziņo savstarpējās sadarbības pamatprincipu dokumentu „Rekomendācijas par pārraižu licencēšanu tiešsaistē”.
Lasīt tālāk

18.03.2014

Autoru biedrība AKKA/LAA noslēdz vienošanos ar YouTube

18.03.2014. AKKA/LAA ir parakstījusi līgumu, kas biedrības pārstāvētajiem dziesmu autoriem un komponistiem turpmāk ļaus saņemt autoratlīdzību par savu reģistrēto darbu izmantojumu interneta vietnē YouTube.
Lasīt tālāk