Preses relīzes drukāt

29.04.2014

AKKA/LAA ar Radio SWH noslēdz mierizlīgumu

29.04.2014. Šodien Augstākās tiesas Civillietu tiesu palāta apstiprināja izlīgumu starp biedrību AKKA/LAA un A/s „Radio SWH”, ar šo lēmumu izbeidzot vairākus gadus ilgušos tiesas procesus. Pēc izlīguma parakstīšanas Radio SWH ir lielākais komercradio Latvijā, kuram turpmāk būs likumīgas tiesības izmantot autoru muzikālos darbus.
Lasīt tālāk

23.04.2014

Pasniedz Autora balvas

Šodien, Pasaules Grāmatu un autortiesību dienā AKKA/LAA četriem autoriem pirmoreiz pasniedza Autora balvu. Par tās saņēmējiem kļuva tulkotāja Maima Grīnberga, horeogrāfe Olga Žitluhina, scenogrāfs Andris Freibergs, komponists Vilnis Šmīdbergs. Viņu radītie darbi guvuši citu autoru augstu novērtējumu. 

Balvas pasniegšana notika Autoru pusdienu laikā restorānā „Bibliotēka Nr.1”, kur laureātiem pasniedza koktēlnieka Jāņa Straupes un metālmākslinieka Arvīda Endziņa metālā veidoto skulptūru – laivu vai augošu mēnesi, kurā sākas vai beidzas kāpnes. Autora pusdienu laikā laureātu bankas konti tika papildināti arī ar 1111 eirām, kas paredzētas kā atbalsts viņu jauno darbu tapšanai. Autora balvas Latvijā šogad tika pasniegtas pirmo reizi, savukārt citās Eiropas valstīs, piemēram, Vācijā, šāda radošo cilvēku godināšana notiek jau ilgstoši. AKKA/LAA ar šo svinīgo norisi iedibina jaunu tradīciju, – godinot autoru veikumu, balvu plānots pasniegt reizi gadā. 

Prestižā apbalvojuma mērķis ir uzturēt Latvijas kultūras radītāju savstarpējās koleģiālās solidaritātes garu, atzīmēt autoru izcilus sasniegumus jebkurā darbu veidā un žanrā, stiprināt intelektuālā darba veicēju pašapziņu un pievērst uzmanību autoru organizācijai, kas nodrošina autoru mantisko tiesību īstenošanu Latvijā. Tas ir cildinājums autoriem, kuri ar savu darbu radoši iedvesmojuši citus autorus vai provocējuši ar savu novatorismu un profesionālismu. 

Autora balvu nodrošina AKKA/LAA Kultūras un izglītības fonds.

22.04.2014

Latvijā pirmoreiz pasniegs Autora balvas

22.04.2014. Pasaules Grāmatu un autortiesību dienā, 23.aprīlī, autoru biedrība AKKA/LAA pasniegs Autora balvas tulkotājai Maimai Grīnbergai, horeogrāfei Olgai Žitluhinai, scenogrāfam Andrim Freibergam un komponistam Vilnim Šmīdbergam.
Lasīt tālāk

16.04.2014

Nākamnedēļ - Autoru dienas!

16.04.2014. No 22. līdz 26.aprīlim biedrība AKKA/LAA organizē Autoru dienas, kas veltītas Pasaules Grāmatu un autortiesību dienai 23. aprīlī un Pasaules Intelektuālā īpašuma dienai 26. aprīlī.
Lasīt tālāk

15.04.2014

AKKA/LAA nostrādājusi jau 20 gadus

14.04.2014. Jau divdesmit pirmo gadu autoru biedrība “Autortiesību un komunicēšanās konsultāciju aģentūra/ Latvijas Autoru apvienība” (AKKA/LAA) Latvijā kolektīvi administrē autoru mantiskās tiesības.
 
Lasīt tālāk

04.04.2014

Panākta vienošanās par sadarbību starp raidorganizācijām un autortiesību īpašniekiem

04.04.2014. Šodien Eiropas sabiedriskās raidorganizācijas, komponisti, autori, mūzikas izdevēji un autortiesību kolektīvā pārvaldījuma organizācijas izziņo savstarpējās sadarbības pamatprincipu dokumentu „Rekomendācijas par pārraižu licencēšanu tiešsaistē”.
Lasīt tālāk

18.03.2014

Autoru biedrība AKKA/LAA noslēdz vienošanos ar YouTube

18.03.2014. AKKA/LAA ir parakstījusi līgumu, kas biedrības pārstāvētajiem dziesmu autoriem un komponistiem turpmāk ļaus saņemt autoratlīdzību par savu reģistrēto darbu izmantojumu interneta vietnē YouTube.
Lasīt tālāk

25.02.2014

Pieņemta vienošanās par mākslas darbu tālākpārdošanu Eiropā

25.02.2014. 17.februārī Eiropas Komisijas Iekšējā tirgus un pakalpojumu komisārs Mišels Barnjē, autoru biedrības un asociācijas, mākslas darbu pārdevēji un galerijas parakstīja vienošanos par sadarbību mākslas darbu tālākpārdošanas administrēšanā Eiropas Savienībā.
Lasīt tālāk

19.02.2014

Autoru biedrība AKKA/LAA izsludina pieteikšanos Autora balvai

19.02.2014. Aicinām Latvijas autorus, autoru radošās apvienības un savienības izvirzīt kandidatūras Autora balvai par publiskotu jaunu darbu, kas radoši iedvesmojis vai provocējis ar savu novatorismu, profesionālismu un izcilu mākslinieciskumu. Autora balvu piešķirs AKKA/LAA pārstāvētam Latvijas autoram par kāda viena darba izmantojumu no 2012.gada marta līdz 2014.gada februārim ieskaitot.
Lasīt tālāk

18.02.2014

Autoru organizācijas atzinīgi vērtē Eiropas Parlamentā apstiprināto ziņojumu par darbu kopēšanu personiskām vajadzībām

18.02.2014. 11.februārī Eiropas Parlaments pieņēma Juridisko lietu komitejas vadītājas vietnieces Fransuāzas Kastē (Fransoise Castex) ziņojumu par tukšo materiālo nesēju atlīdzību.
Lasīt tālāk