Preses relīzes drukāt

10.02.2014

AKKA/LAA aicina autorus iesniegt priekšlikumus Eiropas Savienības autortiesību regulējumam

10.02.2014. Biedrība AKKA/LAA aicina autorus aizstāvēt savu autortiesību nākotni un iesaistīties Eiropas Savienības autortiesību regulējuma oficiālajā sabiedriskajā apspriešanā, līdz 5.martam individuāli nosūtot priekšlikumus Eiropas Komisijai.
Lasīt tālāk

CISAC prezidents aicina autorus apvienoties un radīt troksni

07.02.2014. Eiropas lielākā ikgadējā mūzikas industrijas tirgus MIDEM paneļdiskusijā „Taisnīga daļa autoriem” 3.februārī klātesošos uzrunāja CISAC prezidents Žans Mišels Žārs.
Lasīt tālāk

04.02.2014

Eiropas Parlaments apstiprina direktīvu, kas attiecas uz AKKA/LAA

04.02.2014. Šodien, 4.februārī Eiropas Parlaments apstiprināja direktīvu par autortiesību un blakustiesību administrēšanas uzraudzību un mūzikas licencēšanu tiešsaistē pārrobežu līmenī.
Lasīt tālāk

31.01.2014

Sveicam mūsu autori Margaritu Stārasti 100 gadu jubilejā

31.01.2014. Šī gada 2. februārī Margarita Stāraste svinēs 100 gadu jubileju un biedrība AKKA/LAA pārstāvēto autoru vārdā no sirds sveic mākslinieci un rakstnieci dzimšanas dienā, vēlot labu veselību un možu garu!
Lasīt tālāk

29.01.2014

MIDEM spriedīs par mūzikas industrijas izaugsmi

29.01.2014. No 2. līdz 4. februārim Kannās, Eiropas lielākajā ikgadējā mūzikas industrijas tirgū MIDEM, tā dalībnieki apspriedīs nozares izaugsmi un diskutēs par iespējām nodrošināt ilgtspējīgu attīstību. MIDEM programmā ir iekļautas arī paneļdiskusijas par autortiesībām un mūzikas licencēšanu izpildījumam un ierakstam.
Lasīt tālāk

24.01.2014

Aicinām skolēnus ēnot autortiesību speciālistus

24.01.2014. Autoru biedrība AKKA/LAA 12.februārī aicina skolēnus piedalīties Ēnu dienas 2014 pasākumos, kļūstot par ēnām autortiesību speciālistiem un gūstot pieredzi viņu ikdienas darbā. 
AKKA/LAA pārstāv Latvijas un starptautiskos muzikālo, literāro, dramatisko, vizuālo un audiovizuālo darbu autorus, tāpēc Ēnu dienā skolēniem būs lieliska iespēja piedalīties autortiesību biedrības daudzveidīgajos ikdienas darbos un uzzināt par autortiesību pamatprincipiem, par to, kā slēdz līgumus ar autoriem un izsniedz licences autoru darbu lietotājiem. Ēnotājiem būs unikāla izdevība apmeklēt AKKA/LAA Autortiesību muzeju un atklāt eksponātu izcelšanos. AKKA/LAA Ēnu dienā piedalās jau piekto gadu un tās mērķis ir veicināt skolēnu izpratni par autortiesībām un attīstīt interesi par autoru darbu.
Lasīt tālāk

22.01.2014

AKKA/LAA konsultē jaunos vizuālo darbu autorus

22.01.2014. 21.janvārī AKKA/LAA pārstāvji apmeklēja Rīgas Stila un modes profesionālo vidusskolu, lai klātienē tiktos ar vairāk nekā 40 jaunajiem fotogrāfiem un apspriestu vizuālo darbu autoru tiesības un pienākumus. Tikšanās mērķis bija topošo autoru izpratnes veicināšana par vizuālo darbu autortiesībām un ar tām saistītiem jautājumiem, kas jaunajiem fotogrāfiem ir aktuāli šobrīd un būtu noderīgi savu autortiesību aizstāvēšanai.
Lasīt tālāk

Autoru atlīdzība no publiskā patapinājuma palielināta uz pusi

11.12.2013. Lēnām atgriežoties pie krīzes apcirptās publiskā patapinājuma atlīdzības atjaunošanas pienācīgā līmenī, 2013.gada 10.decembra Ministru Kabineta sēdē tika apstiprināts Kultūras ministrijas sagatavotais Ministru Kabineta grozījumu projekts "Grozījums Ministru kabineta 2007.gada 21.augusta noteikumos Nr.565 "Kārtība, kādā aprēķina, izmaksā un sadala atlīdzību par publisko patapinājumu"". Noteikumu projekts paredz palielināt publiskā patapinājuma atlīdzības aprēķināšanai izmantojamo procentuālo likmi no 5% uz 10%. Noteikumu projekts un tā anotācija pieejama šeitLasīt tālāk

Pasniegs Autortiesību bezgalības balvu 2013

Šī gada 2.decembrī piecpadsmito reizi pasniegs Latvijas autoru biedrības AKKA/LAA dibināto Autortiesību bezgalības balvu. To katru gadu pasniedz autoriem, kuru darbi iepriekšējā gadā (2012) tikuši visvairāk izmantoti visdažādākajos veidos: publiskā izpildījumā, TV, radio, publikācijās, mehāniskajā ierakstā CD vai DVD, ekranizējumos, dramatizējumos un citur. Šogad Autortiesību bezgalības balvas 2013 saņēmēji ir: 


Lasīt tālāk

Direktīva par tiesību kolektīvā pārvaldījuma organizācijām tuvojas apstiprināšanai

11.11.2013. Šī gada 6.novembrī Eiropas Savienības pastāvīgo pārstāvju komiteja COREPER apstiprināja 4.novembrī panākto vienošanos par tekstu Eiropas Parlamenta un Padomes direktīvai par autortiesību un blakustiesību kolektīvo pārvaldījumu un muzikālo darbu tiešsaistes tiesību daudzteritoriālo licencēšanu Eiropas iekšējā tirgū. Direktīvas teksta izstrāde ilga vairākus gadus, un tas atspoguļo Eiropas Savienības Padomes prezidentūras, Eiropas Komisijas un Eiropas Savienības Parlamenta trialoga ietvaros panākto kompromisu. Lasīt tālāk