Vai man kā autoram ir izdevīga autoru mantisko tiesību kolektīvā pārvaldījuma organizācija? drukāt

 

Jā. Tieši tādēļ, ka autoriem ir izdevīgi, ja viņu tiesības administrē šim nolūkam profesionāli sagatavoti cilvēki, autori paši šādas organizācijas izveidojuši. Autortiesību organizācijas ietaupa autoru laiku un spēkus: autoriem pašiem nav jānodarbojas ar tik praktiskiem jautājumiem, kā, piemēram, pārrunām ar izmantotājiem par darbu izmantošanas veidiem, par autoratlīdzības lielumu un samaksas kārtību. Organizācija arī iekasē un izmaksā autoratlīdzību. Citiem vārdiem sakot, autoram nav jātērē savs laiks, izdodot milzīgu skaitu licenču katram darbu izmantotājam, nav jānopūlas ar samaksas savākšanu par savu darbu lietošanu, nav jārisina konflikta jautājumi, kas radušies, izmantotājiem neievērojot likumus vai pārkāpjot licences noteikumus.

Katra autoru mantisko tiesību kolektīvā pārvaldījuma organizācija apvieno lielu skaitu autoru. Turklāt katras valsts autortiesību organizācija uz savstarpējo pārstāvniecības līgumu pamata sadarbojas ar tādām pašām organizācijām citās valstīs, līdz ar to tiek atrisināta autoru darbu izmantošanas administrēšana un lietošanas kontrole ārzemēs.

Tādējādi autoram autortiesību organizācija ir ļoti izdevīga, jo tā spēj administrēt autora attiecības ar neiedomājamu skaitu izmantotāju, kas pašam autoram nav iespējams.

Atpakaļ Uz augšu